weterynarz radzymin psysteryl1

Smaller Default Larger

Żywienie psów sterylizowanych

Sterylizacja (kastracja) psów to coraz częściej wykonywany zabieg chirurgiczny w Polsce. Jest to operacja nie tylko niosąca korzyści ludziom (problemy związane z rozrodem psów), ale przede wszystkim sterylizacja (kastracja) wpływa korzystnie na zdrowie i zachowanie czworonożnych przyjaciół (zapobieganie nowotworzeniu, ciąży urojonej i przerostowi prostaty).

Niekiedy zwierzę jest poddawane operacji z przyczyn zdrowotnych i wtedy zabieg ten jest formą leczenia schorzeń takich jak np. ropomacicze u suk czy nowotwór jąder u psów.
Należy pamiętać, że jedynie lekarz weterynarii jest w stanie udzielić fachowej rady na temat zbiegu kastracji czy sterylizacji psów, doradzając właścicielowi jak dbać o pupila przed operacją i po operacji, w tym również ustalając optymalną dietę.
Pies sterylizowany (kastrowany) jest bardziej narażony na rozwój otyłości!
Aby zapobiec rozwojowi nadwagi u psa po operacji usuwania narządow płciowych, należy ograniczyć mu ilość spożywanych kalorii. Otyłość i prowadząca do nie nadwaga zdecydowanie skracają psu życie, ponieważ predysponują do wystąpienia cukrzycy, chorób stawów i aparatu ruchu (osteoartritis, zerwanie wiązadeł krzyżowych kolana), chorób serca i układu krążenia oraz obniżenia odporności.

Po zabiegu należy zapewnić psu karmę dającą uczucie sytości, utrzymująćą prawidłowe stężenie białka i tłuszczy w organiźmie zwierzaka, zawierającą dodatki wspomagające układ moczowy, trawienny oraz wpływające korzystnie na stan skóry i sierści

Nasi lekarze doradzą wybór najlepszej karmy i ustalą jej dawkowanie.
Nie dozwolone jest karmienie do woli !!!